Na světě existuje celá řada zajímavých závodních okruhů. I u nás jich pár máme, přičemž třeba ten mostecký na podzim letošního roku zažil velkolepé Grand Finále ETCC, ve kterém zazářil domácí jezdec Petr Fulín. Když se ale podíváme za hranice, a nemusíme tak daleko, narazíme na jeden z nejúžasnějších závodních okruhů na světě. Lze na něj prakticky kdykoliv vyrazit. Už asi tušíte, že mluvíme o fenomenálním Nürburgringu, tzv. Zeleném pekle.

Kdo z vás se byl na tomto místě alespoň jednou podívat, jistě bude souhlasit, že jde o velmi návykovou záležitost. A nemusíte trápit jen sebe nebo své auto přímo na trati. Kdo tolik odvahy nemá, a je to zcela pochopitelné, může si vzít pohodlnou židličku, gril a pár kamarádů a prostě se jen posadit do jedné ze zatáček a vychutnávat jízdu všech ostatních. A věřte, že vždy je na co se dívat!

Na okruh totiž moc často nevyráží ti, kteří k řízení a automobilům nemají alespoň nějaký vztah. Potkat tu tak v jeden čas můžete takřka vše od Porsche, modelů BMW M, přes celou plejádu supersportů, ale i veterány. K tomu všemu se občas přidají upravené hot-hatche a tak je o zábavu postaráno. 🙂

Jenomže tahle trať patří také k těm hodně těžkým, což se projevuje na vysoké nehodovosti nejen při veřejných jízdách. Někdy jde o lehké ťukance, jindy o klasické řidičské chyby, ale i o opravdu vážné nehody. Výsledkem může být pořádný průšvih.

Využijte tedy dlouhé večery a utečte od nesmyslného vánočního shonu k hodinové kompilaci někdy vtipných, jindy trošku děsivých nehod z Nürburgringu. Ať víte, co vás tam všechno může potkat. 🙂