Tak trochu jiný test: Závod Suzuki Swift Sport proti motokáře v ulicích Prahy

Autor: Pavel Srp - 5. 11. 2012


Práce motoristického novináře je mnohdy velmi náročná, ale občas nabízí i veselejší a zábavnější stránky. A o jedné z nich si nyní povíme.

motokara-swift

Byl sychravý podzimní večer a na redakční poradě jsme se shodli na tom, že by bylo potřeba se odreagovat. První návrh, který padl, souvisel zase s benzínem a zněl: „Půjdeme na motokáry!“ Ale neshodli jsme se všichni. Něžnější část naší redakce byla proti, protože tyhle stroje prý nejsou příliš pohodlné, je na nich zima a podobně. Anina návrh tedy mírně poupravila. :) A tak jsme to začali řešit…

Zvedli jsme telefon a zavolali jsme do společnosti Emil Frey. Potřebovali jsme „motokáru“, takže Suzuki Swift Sport byla jasná volba! Není vám jasné proč? Vysvětlím vám to. Swifta Sport jsme postavili v závodě proti opravdové motokáře, a ta měla světla, blinkry, klakson, možnost jízdy vpřed i vzad, ruční brzdu, zpětná zrcátka, dvoubodový bezpečnostní pás, ale hlavně registrační značku, takže mohla na silnice! :) Tenhle stroj nám zapůjčila společnost Motokáry PRAHA.

Vyzvedli jsme auto a vydali jsme se do Letňan do Kart klubu. Vyřídili jsme potřebné papírování a já se připravoval na závod. Motokáru jsem osedlal a vyrazili jsme na start, kde bylo potřeba vozy naposledy zkontrolovat, doplnit palivo a poškádlit soupeře… :D

Teď konečně pár slov k závodu. Pravidla byla jednoduchá – dojet ze startu na čerpací stanici v pražských Letňanech do garáží obchodního centra Nový Smíchov. O tom, jak a kudy oba stroje pojedou, jsme si rozhodovali sami a každý jsme nakonec zvolili úplně jinou trasu. Já jsem využil malé rozměry motokáry, takže jsem projížděl parky a tramvajové zastávky po kolejích. Po cestě jsem jen doufal, že při projíždění zastávek by případná policejní kontrola přimhouřila oči a nechala mě jet dál. Anina se Swiftem naopak využila víkendový provoz a vydala se po hlavních silnicích.

Jak je vidět z videa, na motokáře je celkem legrace. Budete středem pozornosti a alespoň na chvíli se vžijete do role celebrity. Lidé na zastávkách na vás mávají, řidiči z okolních aut si mohou ukroutit hlavy a turisté vytahují fotoaparáty. Ale každá mince má dvě strany. Motokára nemá žádné tlumiče, takže na pražských kočičích hlavách z vás vytřese duši, ale bude vám to jedno. Stejně se budete smát jako trouba od ucha k uchu.

Swift je naopak velmi pohodlný, ale neméně zábavný. Na povely volantem reaguje s rychlostí blesku a pocit za volantem máte jako opravdový závodník. Ve městě sice jeho 135 benzínových koní (z atmosférické jednašestky) nevyužijete, ale i díky výfuku víte, že tam jsou.

Dost řečí, určitě vás zajímá, jak závod dopadl… Tak si pusťte video… ;)

Trailer:

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru