Tak to vypadá, když selžou brzdy ve 177 km/h – video

Autor: Anina Russová - 29. 5. 2017


Co si budeme povídat, BMW řady 3 generace E30 je sice fantastické auto, které snad ani nelze nemilovat, ale jde také o starší automobilový kousek, který toho nevydrží tolik, jako dnešní stroje.

Vědom si toho byl i Greg, který si jednu „třicítku“ pořídil a rozhodl se ji upravit tak, aby zvládala náročné jízdy po závodních okruzích. Ačkoliv sáhl po verzi 318i, okruhy vyžadují něco lepšího. Pod kapotu proto vměstnal motor S52, čili 3,2litrový šestiválec určený pro americkou verzi BMW M3 E36. To znamená výkon 240 koní a točivý moment 320 Nm.

Až doposud je to zajímavé, ale kdyby býval Greg nepřemýšlel právě i nad tím, že sedí ve starém autě, nemusel tu dnes být mezi námi. Před ostrou jízdou na okruhu Watkins Glen do auta naštěstí přidal ochrannou klec a pořádné sedačky Recaro doplněné závodními pásy.

Díky tomu odešel on i jeho spolujezdec z opravdu děsivé nehody po svých. Vše se odehrálo v rychlosti 177 km/h, kdy autu prostě selhaly brzdy a nezbývalo než se modlit. Bavorák je sice úplně na odpis, ale důležité je, že se nikomu nic nestalo.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru