Předem musíme říct, že si v žádném případě nehodláme utahovat z hasičů, jejich práce je nesmírně důležitá. Zachraňují životy a často i majetek. Jen v tomhle případě prostě neměli svůj den. Přiložené video bylo natočeno v Paříži nejspíše brazilskými turisty. Tipujeme tak dle jazyka, jakým mluví, a také dle faktu, že se video objevilo na facebookové stránce Rio de Janeiro Porsche Club – RJPC, která sdružuje brazilské fanoušky a majitele značky Porsche.

Na záběrech z Francii je vidět parta hasičů při likvidaci požáru první generace Porsche Cayman, které nejspíš při jízdě začalo hořet. Ze záběrů je patrné, že se hodně kouřilo hlavně v interiéru, kde asi požár vznikl. Problémem mohla být elektroinstalace, ale nakonec i upadlá cigareta. Nicméně hasiči vždy odpojují autobaterii, která se často nachází v motoru auta. A právě tady nastal problém.

Auta mají standardně motor umístěn vpředu pod kapotou, ovšem Porsche patří mezi několik málo značek, které ho mají umístěn vzadu anebo – jako právě v případě Caymanu – uprostřed, a vpředu je kufr. Jenomže to hasičům nedošlo, a tak je ve videu vidět, že se zoufale a za pomoci ne úplně šetrných pomocníků v podobě páčidla a kladiva snaží dostat pod přední kapotu, kde asi čekají motor. Je zajímavé, že zámek kufru odolává opravdu dlouho a vytrvale a je také vidět, že poté, co ho otevřou, jsou lehce zaskočeni. Až pak se vydají k zadním partiím auta.

Ovšem nás zaráží jiná věc. To, že se hasiči spletli podle nás není takový problém, jako to, že se kolem stojící, včetně autora videa, dobře baví, ale nejdou jim říct, že se snaží vpáčit do kufru, a ne do motoru. Ušetřil by jim tak několik desítek sekund času, který v takových případech hraje velkou roli. Někteří diskutující na facebooku pak psali, že možná hledali právě autobaterii. Baterie je opravdu umístěna vpředu, ovšem ne v kufru, ale kousek pod čelním oknem, jen se k ní přes kufr dá dostat. Ať už to bylo jakkoliv, příště by to chtělo jen hloupě nepřihlížet, ale možná se zapojit. Čistě jen ze slušnosti…

Onde foi parar o motor …????

Zveřejnil(a) Rio de Janeiro Porsche Club – RJPC dne Pondělí 11. února 2019