Jen před pár dny představila španělská značka své nové velké SUV s názvem Tarraco. Hodlá s ním zaplout do vod sedmimístných SUV a dle prvních reakcí to vypadá, že by se to mohlo povést. Samozřejmě bude záležet na tom, jak nastaví ceny, ale design je v různých diskuzích veřejností hodnocen kladně.

Dobře známý designér X-Tomi Design se rozhodl ukázat, jak by nové Tarraco vypadalo v té vůbec nejsportovnější verzi Cupra R. A za nás můžeme s klidným svědomím říct, že jeho práce udělala z Tarraca kus skvěle vypadajícího auta. Kdo by to byl řekl, že tak velké SUV (Tarraco nabídne až 7 míst), bude vypadat tak sportovně.

Tomi přidal hodně prvků z modelu Leon Cupra R a zůstal i u stejného barevného provedení. Veškeré tvary karoserie a například výřezy v předním nárazníku musely být zvětšeny tak, aby seděly k velikosti auta. A znovu musíme designéra pochválit, protože to, co by kdekoliv jinde vypadalo jako nepovedený tuning, to tady sedí na milimetr přesně.

Je škoda, že tvůrce nepustil do světa i design zadních partií Tarraca. Celkem by nás zajímalo, jestli by právě zadní partie auta uměl přetvořit tak, aby nepůsobily tak zvláštně. Jasně, víme, že design a názor na něj je věcí subjektivní, ale ačkoliv Tarraco vypadá dobře, zadní partie auta jsou prostě zvláštní. Soudíme ale zatím jen dle prvních fotek, které ukázala sama automobilka. Je možné, že naživo bude Tarraco vypadat mnohem lépe…