Tak dlouho s Camarem túroval v Pařížské motor, až vyfasoval pokutu. Snadno se to může stát i vám

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Zákon o provozu na pozemních komunikacích, 158 zone - Foto: Městská policie Praha - 24. 2. 2024


Současná moderní auta si o pořádném zvuku motoru nebo výfuků mohou nechat led atak zdát. Navíc, když už nějaký ten zvuk vypustí do éteru, jde o falešnou verzi z reproduktorů. Není se tak co divit, že když už někdo má auto, které má plnotučný motor, a tedy i zvuk, tak se s tím rád pochlubí. Jenomže zákon to netoleruje. A policisté už vůbec ne.

Své by o tom mohl vyprávět řidič Chevroletu Camaro, tedy auta s nezaměnitelným zvukem jak z motoru, tak výfuků. Tak dlouho šlapal v pražské Pařížské ulici na plyn, až si ho všimla hlídka tamní městské policie. Ve výsledku tak bez pokuty neodjel.

Neuvědomil si totiž, že zbytečné túrování motoru, tedy obtěžování ostatních hlukem, zakazuje přímo zákon. Konkrétně 361/2000 Sb., který se týká provozu na pozemních komunikacích. Ten v paragrafu 7 totiž říká: „Řidič nesmí obtěžovat ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích ani jiné osoby zejména nadměrným hlukem, znečišťováním ovzduší, rozstřikováním kaluží, bláta nebo zbytečným ponecháním motoru stojícího vozidla v chodu.“

A nejde jen o túrování motoru. Dle paragrafu fakticky ani nemůžete třeba čekat v autě s nastartovaným motorem. A nemůžete také jen tak projíždět kaluže a rozhazovat vodu kolem sebe. Za to všechno mohou policisté na místě nadělit pokutu do 2000 Kč, úřad pak ve správním řízení až 2500 Kč.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Tak dlouho s Camarem túroval v Pařížské motor, až vyfasoval pokutu. Snadno se to může stát i vám”

  1. Tak potom zakažte taky čištění DPF. Nedávno autobus 20 minut na plný otáčky na autobusovém nádraží a řidič raději šel pryč.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru