O tom, že někdo vlastní nějakou zajímavou sbírku aut, informujeme poměrně často. Často to také bývá sbírka jedné konkrétní značky. Třeba jako nedávno tato sbírka krásných BMW. I teď se budeme věnovat německé automobilce s modro-bílou vrtulí ve znaku.

Jednu z nejlepších a nejobsáhlejších sbírek vozů automobilky BMW totiž vlastní mladý muž z Ameriky. Je to skromný člověk a ani nechce ukazovat svou tvář nebo říkat jméno. Za svůj život ušel zatraceně dlouhou cestu, na které se mu nevyhlo několikaleté přespávání pod mostem, ale protože měl štěstí, a protože na sobě tvrdě dřel, vypracoval se až ke sběratelství drahých a exkluzivních BMW a úspěšnému podnikání.

V jeho garáži je nyní 55 automobilů, přičemž 45 z nich je plně pojízdných a 10 je určeno na náhradní díly. Celá sbírka obsahuje pouze modely, které se vyráběly zhruba mezi lety 1960 až 1980. Nechybí mezi nimi i skvělé BMW M3 E30, kterým celá jeho vášeň vlastně začala. Když byl mladší, viděl prý tuhle M3 projíždět kolem sebe na dálnici. Nevěděl, co je to za auto, a tak pátral. Nejen, že díky M3 přišel samotným BMW na chuť, ale ta chuť stále rostla a rostla. Nakonec mu v garáži nechybí několik modelů Alpina, několik verzí M včetně M 635i, ale asi nejzajímavějším kouskem je zcela jistě BMW 700 RS. Tahle ultra rarita byla vyrobena v roce 1960 na základech modelu 700. Auto se vyrábělo ručně a vznikly pouhé dva kusy. Má trubkový rám podvozku a výkon přibližně 70 koní.