V Rusku to se stavem silnic není kdo ví jak dobré, místy i horší než u nás. Možná právě proto tam vzniklo tohle maskované monstrum. Jmenuje se Technoimpulse Rocket Z 210-91.

Pokud se vám tento dopravní prostředek líbí, může být váš. Jen si na to musíte připravit 5,6 milionu rublů, tedy asi 2 miliony korun. Za ty peníze ale dostanete něco, co rozhodně nepotkáte na každém rohu, a co vám pomůže přežít i apokalypsu.

Ovšem v pohodlí, pokud se tomu tak dá říkat, zde budete jen vy, jako řidič. Své místo tu sice má i spolucestující a posádka, ale půjde pro ně o cestu lehce psychicky náročnou. Sedadlo spolujezdce se totiž vyklápí a je tedy spíše nouzové. Nepříliš pohodlné budou jistě také lavice v zadní části. Z těch se dá ale poměrně jednoduše sestavit postel.

Tenhle ruský speciál pohání vznětový čtyřválec od Hyundai s objemem 2,5 litru, který na všechna kola posílá výkon pouhých 82 koní a točivý moment 196 Nm. Časem ale výrobce nabídne i verzi o výkonu 99 koní a s točivým momentem 230 Nm. Asi jste se právě zarazili a přemýšlíte, co se s těmi 80 koňmi dá dělat. No, na dálnici nic moc. Ovšem do náročného terénu je to výkon dostačující.

A vzhledem k tomu, že je světlá výška auta velmi zajímavých 60 centimetrů, je to právě terén, kde mu bude dobře. Jeho nájezdový úhel je totiž 52 stupňů a autu nechybí ani redukce. Tímhle prostě zvládnete vykácet malý les. A budete se u toho skvěle bavit.