Když se v minulém týdnu přesouvala čtyřčlenná posádka osobního auta po Slovensku, míjela proti sobě konvoj americké armády. Řidič jednoho z nákladních automobilů se ale prý dostatečně nevěnoval řízení a svým návěsem do protijedoucího osobního auta naboural.

Představa, že jedete v osobním autě a proti vám se řítí návěs velkého amerického tahače, rozhodně není příjemná. Vždyť třeba jen jedno jeho kolo váží stovky kilogramů. Osobní auto tak proti němu nemělo žádnou šanci. Na záběrech z palubní kamery z auta za ním, které si můžete v reportáži slovenské televize JOJ prohlédnout, je vidět, že řidič osobního auta vjel do zatáčky, ve které jel v protisměru tahač americké armády s návěsem. Ten ovšem vybočil ze své dráhy a s osobákem se srazil. Náraz to byl velký, zničená je celá levá část osobního auta a utržené je i levé přední kolo.

Auto zůstalo po nehodě stát napříč mezi jízdními pruhy a podle reportérky byla podle posádka osobního automobilu z nehody otřesená. Američtí vojáci prý vyčkali sepsání záznamu o dopravní nehodě a pak bez zaplacení pokuty odjeli. Ministerstvo obrany slovenské republiky prý o konvoji vědělo, americká strana si ale podle slov slovenské televize doprovod tamější vojenské policie nevyžádala.

Nehoda vojenského konvoja na kopci nad Plavnicou

Nuž čo dodať…americkí vojaci sa po nehode vôbec nesprávali pokorne….a odišli bez zaplatenia..

Zveřejnil(a) Maja Pavlíková TV JOJ dne Čtvrtek 12. červenec 2018