nehoda-americka-armada-na-slovensku-video

Tahač amerického vojska naboural na Slovensku do osobního auta

Od Pavel Srp | 17. 7. 2018 0

Když se v minulém týdnu přesouvala čtyřčlenná posádka osobního auta po Slovensku, míjela proti sobě konvoj americké armády. Řidič jednoho z nákladních automobilů se ale prý dostatečně nevěnoval řízení a svým návěsem do protijedoucího osobního auta naboural.

Představa, že jedete v osobním autě a proti vám se řítí návěs velkého amerického tahače, rozhodně není příjemná. Vždyť třeba jen jedno jeho kolo váží stovky kilogramů. Osobní auto tak proti němu nemělo žádnou šanci. Na záběrech z palubní kamery z auta za ním, které si můžete v reportáži slovenské televize JOJ prohlédnout, je vidět, že řidič osobního auta vjel do zatáčky, ve které jel v protisměru tahač americké armády s návěsem. Ten ovšem vybočil ze své dráhy a s osobákem se srazil. Náraz to byl velký, zničená je celá levá část osobního auta a utržené je i levé přední kolo.

Auto zůstalo po nehodě stát napříč mezi jízdními pruhy a podle reportérky byla podle posádka osobního automobilu z nehody otřesená. Američtí vojáci prý vyčkali sepsání záznamu o dopravní nehodě a pak bez zaplacení pokuty odjeli. Ministerstvo obrany slovenské republiky prý o konvoji vědělo, americká strana si ale podle slov slovenské televize doprovod tamější vojenské policie nevyžádala.