2020-Honda_Jazz_a-Jazz_Crosstar- (1)

Svolávací akce za 31. týden: Do servisu zamíří v Evropě Hondy Jazz a Jazz Crosstar, v Americe VW Golf GTI a R či Mercedes-Maybach

Autor: Pavel Srp - Zdroj: RAPEX, autemdoservisu.cz, NHTSA - Foto: Honda - 10. 8. 2022


V 31. týdnu se naštěstí v Evropě neobjevilo mnoho svolávacích akcí. Do servisu by tak měli zamířit jen majitelé Hond Jazz a Jazz Crosstar a tahače Renault Trucks. Zpozornět by ovšem měli i ti, kdo si koupili zimní pneumatiky Nexen Tire.

Honda Jazz a Jazz Crosstar (2020 – 2021)

Kód svolávací akce: 6AS

Důvod:

  • Přerušení komunikace mezi dvěma procesorovými jednotkami, které ovládají brzdový systém zmírňující kolizi, může způsobit, že přední širokoúhlá kamera po nastartování vozidla nefunguje správně, což zvyšuje riziko nehody.

Riziko:

  • Zranění

Datum výroby:

  • 01/2020 – 02/2021
Přečtěte si také:  Test Volkswagen T-Roc R-Line 2.0 TSI DSG 4Motion (2022)

Další svolávací akce

Renault Trucks T HIGH

V Evropě by měli ale zpozornět také ti, kdo provozují tahače Renault Truck řady T, protože na ně byla svolávací akce vyhlášena také. Trápit je může to, že u nich mohly být některé hřídele řízení namontovány s nesprávnou součástí, což by mohlo způsobit ztrátu komunikace mezi volantem a koly a vést k nehodám. Týká se to poměrně velkého počtu aut, která byla vyrobená mezi 12. 9. 2011 a 18. 3. 2022.

Renault_Trucks_T_HIGH
Renault Trucks T High | Foto: Renault Trucks

Pneumatiky Nexen Tire

U zimních pneumatik Nexen Tire Nexen Winguard Sport 2 a Nexen Winguard Snow G3 může dojít vlivem nedostatečného spojení mezi pásem z ocelového lanka a pryží k jeho odpojení. To by mohlo způsobit úplné nebo částečné poškození běhounu, což následně může ovlivnit stabilitu a směr jízdy vozidla a zvýšit riziko nehody. Tento problém se týká pneumatik vyrobených ve dnech 21. 7. 2020 až 23. 7. 2020.

Zpozornět by měli i majitelé VW a Mercedes-Maybach

Americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) zveřejnil informace, že do servisů by měli zajet majitelé Volkswagenů Golf GTI a Golf R, protože ovladač na střešní okno je až příliš senzitivní. Střešní okno se podle úřadu může začít zavírat „nedopatřením“ a mohlo by způsobit zranění. Řešením bude výměna ovladače za jiný s menší citlivostí, zůstane však stále pouze dotekový.

Přečtěte si také:  Oettinger si připravil balíček úprav pro nový Volkswagen Golf R

Větší problém by ale mohli mít majitelé modelů Mercedes-Maybach třídy S, jejichž auto může mít špatný svár na zadní nápravě. Ta by při jízdě mohla v tom nejhorším případě z auta i odpadnout. Řešením je to, že technici zkontrolují svár pomocného rámu na zadní nápravě a pokud by se zjistilo poškození, vymění ji.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek