Kdo by to byl býval čekal. Jeremy Clarkson, tedy ten, který ještě donedávna pohrdal elektromobilitou, přiznal, že to s těmi auty na elektřinu vlastně nemusí být zase tak špatné. A přitom to začalo úplně jinak.

Před mnoha lety, ještě když byl Jezza jedním z trojice moderátorů Top Gearu, měl všechny vlasy a o 15 kilogramů méně, vyjádřil se ve svém pořadu hodně nelichotivě o Tesle. Asi je vám jasné, že použil slova, která se standardně prezentovat moc nedají. Prostě klasický Jeremy…

Elon Musk, šéf Tesly si to ale nenechal líbit, a dokonce poslal BBC, která pořad Top Gear produkuje, k soudu. Ten sice Musk prohrál, ale to neznamená, že by se ve finále na Jezzu nějak zlobil. Sám nakonec prohlásil, že chápe, že Top Gear není o nějakých faktech, ale o zábavě. Těžko říct, jestli tím pořad a jeho moderátory chytře urazil nebo to myslel v dobrém.

Na rozhovor Elona Muska, ve kterém rozebírá svůj vztah s Top Gearem se můžete podívat zde:

Od té doby však utekla spousta vody, Jezza ještě v Top Gearu sem tam utrousil nějakou trefně zamířenou poznámku směrem k elektromobilitě, trošku se poškorpil s Jamesem Mayem, který naopak jako majitel BMW i3 s elektromobily problém nemá, a víc se neřešilo. Jenomže pak přišel velký přesun moderátorů do amerického Amazonu a do pořadu The Grand Tour a zem se otřásla. Podle všeho to vypadá, že právě z důvodu vlastnictví The Grand Tour americkou společností (Tesla je taktéž americkou firmou), musel Jeremy ze své antipatie k elektromobilům a tím také k Tesle o něco ustoupit.

V posledním rozhovoru, který byl natočen těsně před startem druhé série The Grand Tour, se Jeremy rozpovídal o tom, jak to tedy s tou elektromobilitou má. A ačkoliv nezapomněl na svůj typicky břitký humor a výraz ztrápeného psa, uznal, že vlastně elektromobilita a Tesla nejsou tak špatné. Zdá se to jako maličkost, ale v případě tohoto anglického morouse, který je ochoten a schopen akceptovat jen pořádné motory a výkonná auta, je to velký krok. Však si jeho slova poslechněte sami.