Suzuki Grand Vitara přichází pro rok 2013 s modernějším designem. Jeden z mála off-roadů na českém trhu ukázal svůj nový vzhled už na letošním Pařížském autosalonu a dnes, 3. prosince 2012, přichází oficiálně do prodeje. Zaujmout chce především novým tvarem předního nárazníku, upravenou maskou chladiče či novým designem 17“ a 18“ kol s disky z lehkých slitin. Nový model poznáte také podle xenonových světlometů HID s tmavým pozadím nebo dvou nových výrazných metalických odstínů karoserie (Bison Brown a Gaia Bronze). Do správného cíle Vás dovede modernější multimediální jednotka s navigací Clarion se slotem pro SD karty a kompletním menu v českém jazyce, kterou lze pořídit do všech úrovní výbav, a kterou už známe z modelu Kizashi.

Cena faceliftované Grand Vitary začíná na 499 900 Kč za benzinové provedení 1,6 VVT a k dostání je také v pětidveřové verzi s motorem 2,4 VVT či s osvědčeným dieselovým motorem 1,9 DDiS. Příznivci automatické převodovky potěší specifikace 2,4 VVT JLX-ES AT, která nabízí samočinné řazení v nižším stupni výbavy, čímž se stává kombinace automatické převodovky a pohonu 4×4 u Grand Vitary cenově dostupnější.

S příchodem faceliftu získaly ještě větší atraktivitu ceny dosavadního modelu. Zde došlo ke snížení o dalších 60 000 Kč a zvýhodnění tak dosahuje proti ceníkové ceně až 130 000 Kč. Grand Vitaru modelového roku 2012 v pětidveřovém provedení s benzinovým motorem je tak možné pořídit od 534 900 Kč.

Tisková zpráva/-PS-