Víte co to znamená, když se řekne „Rambo-trenky“? To je takový ten hloupý starý vtip o tom, že Rambo-trenky mají vpředu mapu a vzadu škrtátko. Nechme teď ale žerty stranou, vysvětlím vám, proč o tom mluvím. Takové, lehce poznamenané trenky musel mít řidič i spolujezdec Ferrari F430. Řidič by totiž měl dostat ocenění za bravurní vyhýbací manévr.

V přiloženém videu se můžete nejdříve kochat skvělým zvukem krásného italského supersportu, který Ferrari představilo už v roce 2004. Pohání ho motor V8 o objemu 4.3 litru s výkonem 360 kW, který ho dokáže vystřelit z 0 na 100 km/h za zhruba čtyři sekundy.

Dostat tuhle červenou a navíc pořádně rozjetou potvoru ze situace, kdy se vám za zatáčkou najednou objeví stojící auto a v protisměru jede jiné, chce prostě víc štěstí než rozumu. A nad řidičem tohoto konkrétního Ferrari musela stát celá armáda strážných andělů v plné polní. Za chladnou hlavu a skvělou reakci tleskáme. A než začnete uvažovat nad tím, že možná jel zbytečně rychle, sáhněte si do svědoní. Jeli byste jinak? 🙂