Subaru WRX STI S207: Tokio přineslo 328 koní a dravější vzhled

Autor: Jan Karlík - 30. 10. 2015


Většinu článků o limitovaných edicích vozů Subaru, které byste chtěli okamžitě doma, bohužel začínám posteskem. A to z toho důvodu, že ten náš maličký, ale ani evropský trh tyto limitované edice neuvidí ani „z rychlíku“. Bohužel i v případě STi S207 je situace stejná. Tenhle žlutý bonbónek o 400 kusech si Fuji Heavy Industries přichystalo pouze pro domácí japonský trh.

Subaru WRX STi S207

Za novou limitovanou edicí stojí samozřejmě sportovní divize Subaru Tecnica International. Novinkou v případě STI WRX S207 je oproti standardní verzi především přepracovaná pohonná jednotka s novými ložisky na turbodmychadlu, jinými písty, ojnicemi a přeprogramovanou řídicí jednotkou. Přidejte k tomu tlumič výfukového systému s lepší průchodností spalin a máme zde dvoulitr boxer s výkonem posíleným na 328 koní při 7 200 ot./min a 431 Nm dostupných v rozsahu od 3 200 do 4 800 otáček. Limitovaná edice se dále chlubí řízením s ještě rychlejším převodem, dostala výkonnější brzdy Brembo se šestipístkovými třmeny vpředu a čtyřpístkovými vzadu. Myslelo se také na podvozek, jsou zde nainstalované stavitelné tlumiče Bilstein, jiná progrese pružin, dodatečné výztuže a ramena na podvozku, ale též modifikovaný systém pohonu všech kol.

Najděte si velký balík kapesníků a můžete začít usedavě plakat. K tomu všemu ještě připočtěte balík exteriérových doplňků. K lízátkům a novým prahům můžete dostat také nový spojler na víku kufru, který je ještě brutálnější, než ten v základu. Nové jsou sedačky Recaro s vyhříváním. Pro limitovanou edici budou dostupné čtyři laky karoserie (Crystal Black Silica, Crystal White Pearl, Blue Pearl a Sunrise Yellow). Na japonské silnice se podívá celkem 400 kusů a to už na začátku příštího roku.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru