Subaru ukázalo nejrychlejší STI. U nás se zase nedočkáme

Autor: Anina Russová -   17. 1. 2019


Myslím si, že tohle není fér! Já vím, Evropa je malý trh, navíc plný všemožných emisních předpisů, ale i tak by bylo fajn zde mít alespoň jednu z těch parádních limitovaných edicí Subaru. Obzvlášť ta, která byla představena před pár dny na autosalonu v Detroitu, se nám opravdu moc líbí! Její jméno je Subaru STI S209.

Subaru STI S209 pohání tradiční čtyřválcový motor boxer o objemu 2,5 litru. Jenže jeho vnitřnosti jsou značně upravené. Do vínku dostal kované ojnice a písty, ale také větší turbodmychadlo. Ve výsledku se může pochlubit výkonem 341 koní, k čemuž dopomohlo i nové výfukové potrubí. Tak moc bychom si ho chtěli poslechnout! Jistě bude znít báječně. 😊

Kromě upraveného motoru si ale Subaru pohrálo také s podvozkem a designem exteriéru a interiéru. Co se nastavení podvozku týče, vzali si technici japonské značky inspiraci u rekordního průletu Nürburgringem, který značka absolvovala s modelem Type RA NBR. STI S209 je nastaveno opravdu tvrdě, o což se postaraly tlumiče Bilstein.

A mimochodem, zákazníci se nemusí bát, že by snad to rozzuřené stádo na okruhu nezastavili. Pod koly jsou schované brzdy od Brembo s vrtanými kotouči. A na ně je spolehnutí! A když už jsme zmínili kola, měli byste vědět, že jde o kované disky od BBS o průměru 19 palců. 

Subaru představilo další skvělou edici WRX STI. Ano, u nás máme zase smůlu

Pokud zákazník zvolí perleťově bílou barvu karoserie, dostane k tomu kola zlatá. Pokud s modrou barvou karoserie, budou kola antracitová. Jiné volby Subaru nenabízí. Novinka by se k zákazníkům měla dostat ještě koncem letošního roku, ale všichni zájemci by si měli pospíšit. Subaru má v plánu vyrobit pouhých 200 kusů.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *