Subaru slaví! Forester je nejbezpečnějším modelem ve své třídě

Autor: Tisková zpráva - 9. 1. 2020


Pátá generace Foresteru získala od organizace Euro NCAP prestižní ocenění Best in Class za rok 2019. Tímto titulem se mohou chlubit pouze vozy, které ve své třídě v daném roce dosáhnou absolutně nejlepšího výsledku v nárazových testech i dalších disciplínách.

Už v prosinci nový Forester e-Boxer potvrdil sílu Subaru v oblasti bezpečnosti, když v rámci testů Euro NCAP suverénně získal plných pět hvězd – dosáhl nejlepších výsledků ze všech modelů Subaru v historii a za ochranu dospělých si připsal téměř bezchybných 97 %. Hodnocením 91 % za ochranu dětských pasažérů dokonce přepsal dosavadní žebříčky nejvyšší známkou v historii třídy menších SUV a MPV (kategorie Small Off-Road/MPV).

První kilometry za volanty Subaru Forester a XV s motory e-Boxer

Mimořádný výsledek se nyní od Euro NCAP dočkal dalšího uznání v rámci ocenění Best in Class 2019, které se každoročně uděluje nejbezpečnějším autům představeným v uplynulém roce. Pro Subaru je to přitom již druhý podobný úspěch – před dvěma lety si stejné ocenění odnesly modely Impreza a XV. Ty jsou stejně jako nový Forester postaveny na platformě SGP, která vyniká mimořádnou pevností. Díky tomu zajišťuje nejen bezkonkurenční ochranu v případě nárazu, ale také ukázkovou ovladatelnost, výborné jízdní vlastnosti a vysoký komfort.

Pátá generace Foresteru podobně uspěla hned při uvedení na domácí japonský trh v roce 2018. Tehdy získala od organizace JNCAP ocenění First Prize, když v testech bezpečnosti dosáhla vůbec nejvyššího skóre v historii tamních měření. Kromě samotných nárazových zkoušek bodují modely Subaru také propracovanými asistenční systémy v čele s unikátním řešením EyeSight.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru