Subaru WRX STI-2

Subaru se vrací na okruh Nürburgring, chce další pohár

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Subaru - Tisková zpráva - 2. 3. 2022


Na konci května proběhne na německém Nürburgringu jubilejní 50. ročník legendární čtyřiadvacetihodinovky. Po dvouleté pauze způsobené pandemií se na start znovu postaví i tovární tým Subaru, který v posledním závodě v roce 2019 vyhrál svou třídu.

24hodinový vytrvalostní závod se letos na Nürburgringu pojede od 28. do 29. května. Subaru má v plánu získat již sedmé vítězství ve třídě SP3T po triumfech v letech 2011, 2012, 2015, 2016, 2018 a 2019. Na start se postaví s upraveným speciálem WRX STI, který pro tento rok dostal zesílenou karoserii, širší pneumatiky, optimalizovanou aerodynamiku i nastavení podvozku a také elektrický posilovač řízení.

Za volantem se vystřídá čtveřice jezdců – Tim Schrick a Marcel Lasee z Německa, Carlo van Dam z Nizozemska a Kota Sasaki z Japonska. Jejich cílem bude nejen obhajoba vítězství v kategorii, ale také dosažení nejlepšího celkového umístění napříč všemi třídami. Dosud bylo vrcholem týmu 18. místo z roku 2019.

Přečtěte si také:  Podle nového reportu dělá nejlepší auta Subaru. Vyhrálo i díky armádě bezpečnostních asistentů

Na okruhy i na rallye

Vozy s Plejádami ve znaku nebudou chybět ani v prestižní sérii Super GT, která je v Japonsku považována za nejvyšší kategorii motoristického sportu. Továrnímu týmu Subaru se ji v minulém roce povedlo vyhrát poprvé za 13 let působení a historický úspěch by rád zopakoval. Závodní Subaru BRZ GT300 dostane četné úpravy, především přepracovaný motor boxer s vyšší účinností i spolehlivostí, vylepšenou aerodynamiku a vyladěný podvozek. Řídit opět budou loňští šampioni Takuto Iguchi a Hideki Yamauchi.

Aktivity Subaru a STI v motorsportu pak doplní nespočet dalších událostí po celém světě. Se speciálně upraveným Subaru BRZ se například zapojí do Super Taikyu Series, kde soutěží vozy poháněné uhlíkově neutrálními syntetickými palivy. Na nejvyšší příčky budou posádky ve vozech Subaru mířit také v americkém nebo japonském rallyovém šampionátu či v rallycrossu.