Subaru představuje japonské verze WRX S4 a WRX STI Type S – foto + video

Autor: Pavel Srp -   27. 8. 2014


Nové Subaru WRX STI se na trhu ještě ani pořádně neohřálo a už světlo světa spatřují nové verze. Jsou však pouze pro domácí, japonský trh.

Ta lepší verze se jmenuje WRX STI Type S a nabízí mnoho vylepšení, která řidičský zážitek pozvednou ještě o fous výše. O čem, že to konkrétně mluvím? Místo „našeho“ 2,5-litrového čtyřválcového boxeru, je pod kapotou dvoulitr, ale s výkonem naladěným na 227 kW/308 koní a točivým momentem 422 Nm („naše“ STI má 221 kW/300 koní a 407 Nm). Výkon se prostřednictvím manuální převodovky a plně nastavitelného středového diferenciálu DCCD přenáší na všechna čtyři kola.

Změny doznal také podvozek, který dostal nové tlumiče Bilstein či nová 18″ odlehčená litá kola BBS snižující neodpruženou hmotnost. To má za úkol zlepšit rychlosti reakcí na otočení volantem nebo brzdění a má to pozitivní vliv na celkovou ovladatelnost auta.

Designové úpravy jsou pouze decentní, a to jak v exteriéru, tak v interiéru.

Cena se oproti standartnímu WRX STI zvedne o přibližně 8 %.

Druhou variantou je verze Subaru WRX S4. Není to STI, ale výkonem se mu přiblíží na dostřel. Pod kapotou je opět dvoulitrový boxer, jehož výkon inženýři naladili na 300 koní a 400 Nm (tedy kosor stejně jako obyčejné STI). Motor je však spojen výhradně s bezestupňovým automatem Linertronic CVT a tradičně pohání všechna čtyři kola.

Subaru tak hraje spíše na komfortní notu, takže kromě automatu lze u WRX S4 nalézt také například elektromechanický posilovač řízení nebo elektronickou parkovací brzdu, na klasickou ručku zapomeňte. Ve výbavě také přibyla kamera EyeSight, která hlídá jízdní pruhy, ale také udržuje odstup od aut jedoucích před vámi.

Ale hlavně mu chybí křídlo!

Jak už jsme zmínili v úvodu, ani jeden z vozů se nebude prodávat jinde než v Japonsku, a tak mají všichni zájemci o ostřejší Subaru WRX STI nebo naopak pohodlnější Subaru WRX smůlu…

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *