Kdo by nemiloval Subaru BRZ? Malá, obratná a hravá zadokolka… Ta její hravost je navíc až neuvěřitelně návyková. Kdo si „netroufá“ na silnou Imprezu STI, je pro něj právě BRZ tou správou volbou, která vás (nejen) na STI může celkem dobře připravit. Je totiž čitelné a učí vás řídit v tom pravém slova smyslu.

Ale výkon Subaru BRZ, tedy rovných 200 koní, je pro některé málo. A právě pro ty si japonská automobilka připravila bonbónek v podobě Subaru BRZ STI.

Už se o něm sice nějaký ten čas mluví, ale Subaru zatím nic oficiálně nepotvrdilo, nevyvrátilo a vlastně ani nenaznačilo. Až do teď. Na oficiálním twitterovém účtu amerického zastoupení Subaru se objevil kousek zatraceně velkého zadního přítlačného křídla, které by právě mělo patřit BRZ STI. Premiéra tohoto auta by měla proběhnout už 8. června a víc nic. Nic dalšího Subaru neprozradilo.

Dá se ale počítat s rozšířeným a ostrým bodykitem, většími brzdami Brembo a mnoha karbonovými doplňky. O možném naladění agregátu můžeme opravdu jen spekulovat. Doposud Subaru tvrdilo, že BRZ není konstruované pro použití turba, takže nárůst výkonu nebude nijak drastický. Ale nechme se překvapit. 🙂