Subaru máme rádi, ale oni nás (myslíme Evropany) asi moc ne… Veškeré speciální edice a ostré verze běžných modelů jsou totiž k dispozici pouze pro domácí, japonský trh a nebo například trh americký. Limitovaná edice Series.HyperBlue je typickým zástupcem druhé skupiny a šmoulově modré BRZ a WRX STI tak budete moci koupit pouze ve Spojených státech.

Jak můžete vidět na první dobrou, unikátem je pro tuto limitovanou edici nová modrá barva. Změn je samozřejmě více, ale hned na začátku vás uklidním, jedná se de facto o prvky výbavy. Nemusíme tedy plakat nad vyšším výkonem nebo třeba řízením s lepší odezvou. BRZ Series.HyperBlue kombinuje modrý lak karoserie s černými 17″ litými koly a černě lakovanými kryty vnějších zpětných zrcátek. V interiéru hlavní roli hraje kožené čalounění v kombinaci s Alcantarou a nechybí zde detaily vyvedené stejným odstínem modré barvy, jaký je použit na karoserii. Ze standardní výbavy stojí za zmínku multimediální systém Starlink s 6,2″ displejem nebo zadní parkovací kamera. Uff, žádné turbo nebo kompresor pouze pro americký trh.

Úpravy WRX STI Series.HyperBlue se samozřejmě nesou v podobném duchu. Modrý lak karoserie zde doplňují 18″ litá kola z dílny BBS, také v černé barvě. Kryty zrcátek jakbysmet. Interiér rovněž nabízí čalounění kůží i Alcantarou a černé barvě zde dělá společnost modrá HyperBlue. Standardní multimediální systém Starlink se sedmipalcovým displejem doplňuje audiosystém Harman/Kardon s devíti reproduktory (jakoby to bylo třeba… 🙂 ).

Důvodů ke koupi tedy není mnoho, snah jen pocit exkluzivity. Kupé BRZ má totiž v této edici vzniknout v sérii 500 vozů a WRX STI bude vyrobeno v počtu 700 vozů. Můžete tedy plány na objednání kontejneru přes oceán zavrhnout a navštívit první centrum, kde aplikují wrap.