LEGO Icons - Land Rover Defender Classic 90 d

Stylová oslava 75 let: Představuje se parádní LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Land Rover, LEGO -  21. 3. 2023


Značka Land Rover oslavuje 75 let svého ikonického vozu. Společně s firmou LEGO spojila síly a vytvořily stavebnici LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2 336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici. Stavebnice má podobu „dva v jednom“ a umožňuje stavitelům vytvořit model vhodný pro každodenní cestování nebo jej přizpůsobit pro dobrodružství.

Vůz Defender má za sebou 75 let terénních výprav. Je snadno rozpoznatelný po celém světě a má za sebou jedinečnou historii plnou dobrodružství, humanitární pomoci a tvrdé práce.

Přečtěte si také:  Kia EV6 ‚Brick To The Future‘ je model ze stavebnice LEGO

Model LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90 je dlouhý 32 cm a stavebnice zahrnuje takové detaily jako střešní nosič, sání vzduchu, přední nárazník s funkčním navijákem, boční lišty a schránku na nářadí, a také trakční desky pro přejezd bahnem a pískem. Má rovněž funkční řízení a odpružení, otevírací dveře, kapotu a interiér s detaily podle skutečného modelu Defender.

„Defender je synonymem pro dobrodružství a tato nová sada LEGO je dokonalým způsobem, jak zachytit ducha nesrovnatelné a nezastavitelné automobilové ikony a zároveň se podělit o hravou stránku vozidla,“ řekl Paul Barritt, Director Land Rover Classic.

Přečtěte si také:  Volkswagen Touran slaví 20. narozeniny. Je to jedno z posledních MPV na trhu

„Přivést Defender k životu v kostkách nebylo snadné. Tento ikonický vůz vás může vzít kamkoliv, takže jsme během procesu navrhování chtěli stavebnici dodat pocit dobrodružství. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme reakce fanoušků,“ doplnil Kurt Kristiansen, LEGO Design Master.

Při uvedení této sady na trh umístila společnost LEGO Group ve Skotské vysočině skutečný model Land Rover Defender a využila jej k umístění nejobtížněji dostupného obchodu LEGO na světě. Ten byl dějištěm soutěže, v níž se dobrodruzi Raha Moharrak a Aldo Kane předháněli, kdo jako první najde a postaví novou sadu.

Stavebnice LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90 bude v České republice k dostání od 1. dubna v prodejnách LEGO a online zde za cenu 6 099 Kč.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *