Studie značky SEAT: Řidiči převážející psy jsou klidnější a jezdí opatrněji

Autor: Anina Russová - Zdroj: SEAT - Foto: Volkswagen - 11. 5. 2020


Britské zastoupení španělské značky SEAT dalo dohromady zajímavý průzkum týkající se těch řidičů, kteří v autě vozí své psí miláčky. Pokud k takovým řidičům patříte i vy, pak se s výsledky průzkumu asi ztotožníte.

Studie tvrdí, že 54 % dotázaných řidičů uvedlo, že ve chvíli, kdy v autě vezou svého psího kamaráda, jezdí opatrněji. Vyjádřilo se tak větší procento (69 %) mladších řidičů, kterým je mezi 18 a 24 lety. Stejně se pak vyjádřilo jen 42 % řidičů ve věku nad 55 let. 35 % řidičů pak uvedlo, že v době, kdy mají psa v autě, jsou za volantem klidnější, méně agresivní a nenechají se tak snadno vytočit.

Test elektromobilu Tesla Model S P90D (2016)

Zajímavé ale je, že drtivých 90 % všech dotázaných řidičů si buď neuvědomuje, nebo si vůbec nepřipouští fakt, že co se přepravy psů v autě týče, existují na to také celkem jasná pravidla.

V Anglii je za nesprávný převoz psa, který ohrožuje jak jízdu, tak samotné zvíře, pokuta až 5000 liber, tedy asi 150 000 Kč. Nutno ale dodat, že k takové pokutě sahají policisté a úřady jen v opravdu vážných přečinech. Jinak se pokuty pohybují v řádu několika stovek liber.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru