Už koncem loňského roku spatřila světlo světa modernizovaná verze Lamborghini Aventador S. Od té doby se spekuluje nad tím, kdy italská značka předvede tuhle bestii i ve verzi „nahoře bez“. Stalo se, a my vám tak můžeme ukázat jeden z nejpřitažlivějších kabrioletů letoška jménem Aventador S Roadster.

Co si budeme povídat, u Lamborghini jde především o rychlost. Proto Aventador S Roadster pohání atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který přes sedmistupňovou převodovku posílá na všechna kola 740 koní, které doplňuje točivý moment 690 Nm. Verze bez střechy je tradičně o něco těžší než ta se střechou. V tomto případě je nárůst 50 kg, ale i tak zvládne Aventador S Roadster sprint z klidu na 100 km/h za rovné tři sekundy. Maximální rychlost je pak 350 km/h.

Překvapením je možná fakt, že se střechou, která je vyrobena z karbonových panelů, musíte manipulovat ručně. Váží ale jen 6 kilogramů a Italové si dali záležet na tom, aby její mechanismus nebyl složitý. Pokud by střecha měla automatický elektronický systém, šlo by o zbytečnou hmotnost navíc.

Novinka bude představena za pár dnů na autosalonu ve Frankfurtu a první zákazníci se svých vozů dočkají už začátkem příštího roku. Cena byla stanovena na v přepočtu 8,2 milionu korun.