Stopař ukradl auto a pak se nechtěl vzdát policistům. Prý se jich bál

Autor: Anina Russová -   11. 11. 2019


Berete občas stopaře? Pokud ano, pak si na ně dejte dobrý pozor. Stačí pár sekund a jste bez auta. Vyprávět by o tom mohl řidič a majitel Škody Fabia, který jednoho stopaře ve středočeských Hořovicích u nemocnice naložil. Když s ním ale odjížděl z nemocničního areálu, musel řidič u závory zaplatit parkovné. Z auta tedy vystoupil a vydal se k platebnímu automatu, což neměl dělat. Jeho nový spolujezdec v mžiku přesedl na místo řidiče, závoru prorazil a odjel.

Majiteli auta zbyly jen oči pro pláč, ale zvládl zavolat policii a vše jim nahlásit. O pár desítek minut později si pražská policejní hlídka z Barrandova této červené Fabie všimla. Stopaři totiž došly pohonné hmoty a musel zastavit u čerpací stanice. Z té už ale neodjel, protože ho tam zablokovala dvě policejní auta.

Řidičce ukradli auto i s dítětem uvnitř. To pak vysadili na nedalekém parkovišti

Řidič ještě seděl v nastartovaném autě, když policisté služebním vozidlem vytvořili zátaras, aby jim nemohl ujet. Celkem to zabralo, protože stopař-řidič se policistů lekl. Dokonce odmítl vystoupit z auta s tím, že se jich bojí. Jen díky tomu, že měl pootevřené okno, mohl jeden z policistů auto otevřít. Pak ale řidiče museli zpoza volantu dostat násilím, strach byl totiž tak silný, že se křečovitě držel volantu a odmítl se ho pustit.

Jak asi čekáte, stopař-řidič nebyl úplně v pořádku. Měl zabavený řidičský průkaz a policisté u něj našli gram látky, o které řekl, že je to pervitin. I test na přítomnost drog v těle byl pozitivní. Není se co divit, že byl převezen na policejní služebnu, kde bylo zahájeno trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až dva roky. Auto bude vráceno jeho právoplatnému majiteli, který jistě už nikdy žádného stopaře nevezme.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek