Ačkoliv je Bentley Bentayga již nějakou dobu v prodeji, není příliš častým terčem úpravců. Zatím si s jeho „vylepšením“ pohrává MANSORY a upravený kus představila společnost Startech. Viděli jsme však jen jedno poměrně krátké video, v němž se představilo auto zvenku sériové. Nyní však máme k dispozici velkou řádku fotek designově upraveného vozu a další informace.

Bentley Bentayga od Startechu může být vybaveno zcela novým předním nárazníkem s integrovaným spoilerem a se zvětšenými nasávači vzduchu s mřížkou v designu včelí plástve. Bok doplňují nové nástavce prahů i širší blatníky a celek dotváří nový zadní spoiler s přepracovaným nárazníkem obsahujícím difuzor a nový sportovní výfuk. Pokud byste na designu svého Bentley SUV chtěli zapracovat ještě důkladněji, nabízí se také možnost přenastavení vzduchového odpružení, které auto přiblíží o 25 milimetrů blíže k asfaltu nebo nová 23″ kola obutá do pneumatik Continental SportContact 6.

Můžete si samozřejmě vymyslet i to, že barva karoserie i čalounění, se kterou auto vyjelo z továrny, a se kterou jste si ho – při nejlepším – před pár měsíci koupili, se vám už nelíbí. Startech vám auto milerád přelakuje nebo přečalouní do jakékoliv kombinace si řeknete. Meze se tu kladou pouze tomu, kolik jste ochotni nebo schopni za úpravu zaplatit. V nabídce je samozřejmě také možnost téměř nekonečného používání a využívání karbonu.

Úpravce prý také pracuje na speciálním programu pro zvýšení výkonu motoru, který by ze sériového motoru V12 6,0 litru s výkonem 447 kW/600 koní dostal ještě lepší hodnoty. Otázkou je, zda-li je to potřeba, když sériový vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,1 sekundy a dokáže uhánět maximální rychlostí až 301 km/h! A to je zejména s přihlédnutím k faktu, že tohle auto váží 2,4 tuny, skvělé!