Koupit, nebo postavit auto na vzduchový podvozek byla vždy záležitost spíše americké scény. Volkswagen je naopak klasicky evropské „studené“ auto. I když se některé vyrábějí v Mexiku. 🙂 No, a když spojíte dohromady tyhle dvě věci, vyjde vám poměrně zajímavý a většinou povedený výsledek.

Pod tímhle projektem, jehož základ tvoří VW Golf R20 šesté generace, má na svědomí kalifornská společnost HRE Performance Wheels, a zatraceně se jim to povedlo! Úspěch tkví v instalaci vzduchového podvozku a luxusních 19″ kol nalakovaných do matné černé.

Parádní fotky téhle modré potvory má na svědomí fotograf, který si říká BobAy. Tomu se podařilo nejen dokonale zachytit v současné době tak populární áčka na zadní nápravě – tedy pneumatiku o hodně užší než je disk, ale vyfotil také skvělou momentku, kdy Golfa nevěřícně obhlíží parta kalifornských seniorů. 🙂 Ti dokonce museli na vlastní prst zkontrolovat, jak malá je mezera mezi blatmíkem a pneumatikou. 🙂 Tahle fotka již obletěla svět a vy se teď můžete podívat i na ty další…

-AR-