Když na nejvyšším postu nějaké automobilové značky někdo, kdo auta miluje, kdo si užívá rychlost a řízení, je to na samotné značce znát. A tak se vlastně není čemu divit, že Lotus dělá skvělá sportovní auta, ale daří se mu natolik, že už po vzoru třeba Lamborghini nebo Rolls-Royce plánuje své první SUV.

V jejím čele sedí muž jménem Jean-Marc Gales, který nemiluje jen svou práci, ale také řízení auta. A i tu rychlost. Jenže právě ta ho před nedávnem málem stála řidičák na dlouhé měsíce. Naštěstí byl soudce celkem shovívavý.

Jean totiž poctivě testuje každý model, který Lotus nabízí. A před pár týdny se za volantem jednoho z nich nechal lehce unést a v úseku, kde je povoleno maximálně 70 mil za hodinu jel 102 mil v hodině. Stalo se tak na silnici jen kousek od sídla Lotusu. Asi by bývalo nešlo o tak velký problém, kdyby Jean neměl s rychlostí problémy už dříve. Bodové konto měl celkem slušně zaplněné a pokut už zaplatil také nespočet. A vždy jen za rychlost.

Po tomto svém posledním prohřešku byl předvolán k soudu. Hrozilo mu, že o řidičský průkaz přijde až na jeden rok, což by znamenalo celou řadu problémů jak v práci, tak v osobním životě. Co je ovšem hlavní, nemohl by osobně testovat všechna ta nová auta, pod kterými je prakticky podepsán. Přesně s tímto vyrukoval na soudce, kterého tyto argumenty celkem přesvědčily. Jean o řidičák sice přijde, ale jen na měsíc, což se vydržet dá.

Přidat komentář