ssangyong-korando-dkr-rallye-dakar-2020- (1)

SsangYong se potřetí účastní nejslavnějšího off-road závodu Rallye Dakar

Autor: Tisková zpráva - 10. 1. 2020


Potřetí v řadě za sebou se SsangYong Motorsport účastní neslavnějšího off-road závodu na světě, kterému se přezdívá pekelný závod. Automobilka chce navázat na své předchozí úspěchy. V roce 2018 skončil tým SsangYong s off-road verzí Tivoli DKR celkově na 30. místě a v kategorii T1-3 na 4. místě. V roce 2019 skončil tým SsangYong s off-road verzí Rexton DKR celkově na 33. místě a v kategorii T1-3 na 3. místě.

Pro letošní ročník Dakar Rally, který odstartoval 5. ledna, SsangYong Motorsport upravil platformu Koranda a vzniklo tak Korando DKR, které automobilka představila na oficiálním novinářském uvedení zbrusu nového Koranda v Madridu na podzim loňského roku. Tento závodní speciál má osmiválcový motor o objemu 6,2 litru, 450 koní a maximální rychlost 195 km/h.

Rally Dakar není vůbec jednoduchý závod a za úspěch se tak považuje již samotné jeho dokončení. Potřetí za sebou budou závodní vůz SsangYong řídit Španělé Oscar Fuertes a Diego Vallejo. Čeká je 12 etap během 12 dní a celkově 12 000 km pouští v Saúdské Arábii. Jejich cílem je dokončit závod potřetí v řadě a znovu tak mimo jiné potvrdit kvalitu zpracování vozů SsangYong. Po páté etapě jsou aktuálně na 29. místě.

ssangyong-korando-dkr-rallye-dakar-2020- (2)
SsangYong Korando DKR: Oscar Fuertes a Diego Vallejo
Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru