BMW i Mercedes-Benz mají aktuálně výkony svých rychlých modelů řady 5 i třídy E na více než 600koňových hodnotách. Ve srovnání dynamiky “obyčejného” BMW M5 s Mercedes-AMG E 63 S vyhrál stuttgartský zástupce, ale jak to bude při srovnání s výkonnějším BMW M5 Competition?

To se rozhodli zjistit v Rusku a můžeme to zhlédnout ve videu. Jeho začátek ukáže měření dynamických hodnot nového M5 Competition, který oproti výchozímu modelu BMW M5 přidává 25 koňských sil (točivý moment je nezměněn). V řeči čísel to znamená 460 kW/625 koní a 750 Nm.

Oproti tomu Mercedes-AMG E 63 S sice nabízí menší objem motoru (4,0 proti 4,4 litru), ale taktéž dvojité přeplňování motoru. Jeho hodnoty výkonu jsou ale velmi podobné: 456 kW/612 koní, ale točivý moment je o 100 Nm vyšší, vrcholí hodnotou 850 Nm. Mimochodem obě auta mají také podobný pohon všech kol s možností úplné deaktivace předního pohonu.

Vypadá to tedy na vyrovnaný souboj, co myslíte? Zajímá vás, jak to dopadne při pružném zrychlení? Ujede BMW anebo naopak ujede Mercedes-AMG? Podívejte se na úvodní video.