Rozdíl mezi bohatými a chudými lidmi se zvětšují, ti bohatí ale tu a tam své hmotné statky nenabydou legálně. Proti takovým se pak některé státy rozhodnou zasáhnout poměrně razantně, třeba tak, že jejich nelegálně nabytý majetek zabaví a pak zničí. Nejčastěji jde o automobily.

V přiloženém videu se můžeme podívat na sestřih několika takových sešrotování luxusních i sportovních aut. Kromě relativně běžných modelů Audi, Mercedes-Benz, ale i Mazda, je tu i několik méně běžných aut, ale i jedna opravdová rarita. Kromě automobilů Ferrari, Lamborghini si na vrakovišti pohrají i na exkluzivním Mercedes-Benzu SLS AMG.

Nějak nám nejde do hlavy, proč takové státy raději auta neprodají a za utržené peníze nepoužijí na prevenci kriminality. Vždyť jde o auta za stovky tisíc, ale i miliony korun. Je jasné, že pokud pocházejí z trestné činnosti, je třeba viníka nějak potrestat, ale ta auta za to nemohou a jejich hodnota není úplně zanedbatelná.

A už vůbec nemluvíme o jakékoliv ekologické stránce. Vždyť by se spousta věci z takto zničených aut dala recyklovat. Rozebrat je, „odpad“ roztřídit a teprve pak prohnat lisem. Takto tam skončí vše – od plastů, přes kovy, ale i pneumatiky anebo čalounění…

Co vy na to? Zaslouží si auta rozdrtit takovým způsobem v lisu, i když pocházejí z trestné činnosti?

Ukázat výsledky ankety.

Nahrávání ... Nahrávání ...