Potkat byť jen jedno Porsche 918 se bude rovnat extrémnímu štěstí, ale co takhle potkat jich rovnou trojici? 🙂 I když se ještě neprodává, víme už o něm takřka vše. Je to nástupce legendární Carrery GT a bude stát asi milion amerických dolarů.

Automobilka postavila velmi mnoho prototypů, které už jezdí po závodních okruzích, ale i po běžných silnicích. V podzemním parkovišti španělského hotelu Sitges Hotel parkovaly dokonce tři kousky vedle sebe.

Na přiloženém šestiminutovém videu je vidět příjezd nejdřív dvojice devěsetosmnáctek a jejich následné uklízení do garáže a v druhé půlce videa se setkáme i s tím třetím. I když jsou záběry mnohdy nepříliš kvalitní, jsou na nich všechna auta velmi důkladně natočena a můžeme si je tak velmi dobře prohlédnout. Všechna byla polepena kamufláží s logy a nápisy Martini.

Jen pro připomenutí, Porsche 918 je hybrid s pohonem všech kol. Základem je benzínový osmiválec o objemu 4,6 litru uložený před zadní nápravou disponující výkonem 578 koní. Doplňuje ho dvojice elektromotorů. První, o výkonu 122 koní pomáhá spalovacímu motoru a přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku distribuují svou sílu na zadní kola a druhý, který svými 109 koňmi pohání kola přední.

Porsche tvrdí, že celkový výkon v součtu je 780 koní a 750 Nm (s overboostem krátkodobě prý dokonce až 950 Nm). Díky tomu dokáže zrychlit Porsche 918 na 100 km/h za méně než tři sekundy a maximální rychlost je 325 km/h. Porsche 918 je ale nejen velmi rychlé, ono je totiž i velmi obratné. Nejrychlejší kolo na německém Nurburgringu zvládlo za 7 minut a 14 sekund, což je o 14 sekund rychleji než to zajel Walter Rohrl s Carrerou GT…

-PS-