Mercedes-Benz poslední dobou přichází s podobnou strategií jako BMW. Modely s “běžnými” karoseriemi již tolik netáhnou, a tak po malém GLA přichází s dalším SUV kříženým s coupé, tentokrát s větším GLE Coupé.

Když se na auto podíváte z boku, jako by BMW X6 z oka vypadlo. Když se X6 před lety poprvé ukázalo světu, vzbudilo velké emoce, jedni ho milovali, druzí nenáviděli. Tento trend v podstatě přetrvává dodnes. Jenže doba pokročila a auta s podobně tvarovanými karoseriemi si vybírá stále více zákazníků. Rozhodl se toho tedy využít také Mercedes.

Jméno novinky, GLE Coupé, přesně zapadá do nedávno oznámeného přejmenování většiny modelů. GLE Coupé stojí na podvozku faceliftovaného Mercedesu-Benz ML, který se přejmenuje na GLE. Ačkoliv z přední (prozradí ji zejména světla i maska chladiče s velkou trojcípou hvězdou) i zadní části navazující na třídu S Coupé (i když z té o poznání méně) poznáte, že jde o Mercedes, z boku byste mohli váhat. Tvary jsou takřka stejné jako má mnichovský konkurent.

BMW-X6-F16-Mercedes-GLE-Coupe

Ne nepodobné jsou i rozměry, kterými se obě auta liší pouze o centimetry. Na délku mají obě auta stejně, měří 4,9 metru. Na šířku má GLE Coupé rovné dva metry, X6 o centimetr méně. Na výšku také vede Mercedes o 3 cm (1,70 vs. 1,73 m), ovšem rozvor má naopak delší BMW (2,93 m, Mercedes-Benz 2,915 m).

O tom, co se skrývá pod kapotou, Mercedes zatím kompletně oficiálně nemluvil. Víme však, že se tam objeví minimálně trojice motorů. Základní naftové provedení GLE 350 Bluetec 4Matic nabídne vidlicový šestiválec o výkonu 190 kW, pohon všech kol a devítistupňový automat. Benzínové agregáty zastoupí GLE 400 4Matic, tedy dvakrát přeplňovaný třílitrový šestiválec s výkonem 245 kW a 450 AMG (v přiloženém videu) se stejným motorem, avšak výkonem zvýšeným na 270 kW. Převodovka bude výhradně automatická, stejná jako u naftové verze. Na výběr bude klasický podvozek s tlumiči a ocelovými pružinami nebo vzduchový Airmatic.

Auto se představí během pár dní na autosalonu v Detroitu a do prodeje by mělo zamířit letos v létě.