Honda NSX je další dlouho očekávaný a vytoužený supersport, který se pomalu, ale jistě dostává do sériové podoby. Uplynulo už dlouhých 25 let od startu prodeje originální Hondy NSX a předchůdce tohoto vozu. Novinka se však od původního „zabijáka exotických supersportů“ poměrně výrazně liší. Statické dojmy jste si mohli udělat díky fotogalerii přímo z frankfurtského výstaviště, nyní nadešel čas na dojmy dynamické.

Pod kapotou nového NSX najdeme dvakrát přeplňovaný motor V6 s úhlem rozevření válců 75 stupňů, který je spojen s devíti stupňovou dvouspojkovou převodovkou, a je kombinován s hybridním systémem (Sport Hybrid system) tvořeným třemi elektromotory. Výkon celé soustavy se pohybuje na maximální hodnotě 550 koní a je posílán na všechna čtyři kola.

Jak můžete vidět v přiloženém videu, vozu to propůjčuje velice zajímavou dynamiku. Testování vozu by mělo být téměř u konce, vypadá to v podstatě na sériové provedení. Šestiválec nemá úplně špatný zvuk, i když svému předchůdci se asi nevyrovná. Ale to nepředbíhejme, úpravci určitě už teď stojí frontu na úpravu výfukového potrubí…