O tom, že se Ferrari LaFerrari Spider chystá, víme už poměrně dlouho, ale automobilka dosud nezveřejnila jediný obrázek. Pouze skicu na balíčku, který dostali někteří zákazníci. To se však dnes změnilo. Nejen, že máme spy video, ale také první oficiální fotky. Co však stále nemáme, je třeba oficiální jméno…

spy-video-ferrari-laferrari-spider

Mělo by jít o ještě exkluzivnější vůz než původní LaFerrari, vyrobeno by mělo být podle odhadů a dohadů (oficiálně to automobilka nezmínila) mezi 150 a 200 kusy, objevila se ale také informace, že to bude pouze 70 kusů (LaFerrari vzniklo 499 kusů). Na pohonném ústrojí by se nic měnit nemělo. Tento hybridní supersport by tak měla pohánět totožná kombinace vidlicového dvanáctiválce 6,2 l a elektromotoru jako verzi coupé. Kombinovaný výkon by i tady měl dosahovat 963 koní a z nuly na 300 km/h LaFerrari zrychlí za pouhých 15 sekund.

V krátkém videu, které bylo natočeno přímo za branami maranellské továrny, můžeme na pár okamžiků vidět projíždějící vůz, který právě jako LaFerrari Spider vypadá. A ten zvuk… 🙂

Automobilka také dnes zveřejnila první oficiální fotografie, na nichž ukazuje černý model bez střešních panelů. Dost možná je to právě ten z videa výše. Střešní díl bude ve dvou variantách, buď jako hardtop z karbonu nebo softtop. Vůz si svou oficiální premiéru odbude na podzimním autosalonu v Paříži.

Udělat z LaFerrari roadster ale nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Nestačilo prý „odříznout“ střechu. Odebráním střechy se totiž narušila aerodynamika a to si u Ferrari nemohli dovolit. Inženýři museli zapracovat na tom, aby byl koeficient odporu vzduchu co nejnižší, ideálně se co nejvíce přiblížil verzi coupé. Další úpravy bylo třeba provést také na podvozku, zejména kvůli torzní tuhosti celého vozu. O hmotnosti ani dalších technických datech automobilka nemluví.

Podle spekulací, ale i podle nápisu na zadní RZ, by se toto „topless“ Ferrari LaFerrari mělo nazývat dovětkem: Aperta. Na to si ale budeme muset ještě počkat. Jisté však v tuto chvíli je, že všechny vozy (ačkoliv nevíme, kolik jich vlastně vznikne) jsou již beznadějně vyprodané.

Přečtěte si také:  Předprodej Suzuki Swace zahájen. Hybridní kombík startuje na 610 900 Kč