Spy video: BMW testuje novou řadu 8, umí se i sklouznout…

Autor: Pavel Srp - 23. 1. 2017


Nové BMW řady 8 bude velké coupé na podvozku řady 7. Aktuálně již probíhají testy za polárním kruhem. Auto musí splňovat ty nejpřísnější nároky budoucích majitelů a musí projít náročnými podmínkami jak v pekelných vedrech, tak i v třeskutých mrazech. A ty jak známo za polárním kruhem panují. Nejen, že je tam opravdu velký mráz, ale také všude leží sníh. Je tedy jasné, že i systém pohonu všech kol xDrive (a nebo jen pohon zadních kol…) je třeba řádně odzkoušet.

Testovací řidiči mají náročnou práci, o tom netřeba diskutovat, ale jak je vidět z přiloženého videa, občas mají možnost si pracovní směny trochu zpříjemnit. Díky souvislé sněhové pokrývce, která je na silnici, se mohou sem tam i trochu odvázat a s autem se sklouznout. I když to musí samozřejmě provést nenápadně… :D

BMW přijde s řadou 8 jako odpověď na Mercedes-Benz třídy S kupé. Aktuálně největší coupé, které má BMW totiž v nabídce, je řada 6, která je o hodně menší. Automobilka si už v červnu loňského roku nechala patentovat názvy.

Mimochodem nebude to poprvé, kdy bude BMW vozit označením s „8“ na začátku. BMW řady 8 se totiž už na přelomu 80. a 90. let minulého století prodávalo. I tehdy šlo o velké coupé s vyklápěcími předními světlomety. Šlo o cestovní GT, které poháněly výhradně atmosférické benzínové motory V8 nebo V12.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru