S tím, jak se blíží premiéra nového BMW řady 5, odhaluje se více a více nových informací. Zahalené prototypy se testují všude možně, ale objevila už se také vrcholná verze M5. Ta se nedávno proháněla po okruhu Nurburgring.

BMW řady 5 by se mělo představit na začátku ledna 2017 na autosalonu v Detroitu. První detailní informace a fotky by se měly objevit v prosinci. Stát by mělo na upravené podvozkové platformě nové generace BMW řady 7, dostat by mělo i některé jeho funkce. Díky použití karbonu, podobně jako to má právě například BMW řady 7, by měla hmotnost klesnout mezigeneračně přibližně o 100 kilogramů. Pod kapotou můžeme očekávat převážně čtyřválcové motory, ale objeví se také několik řadových šestiválců (540i a 540d) nebo osmiválců. Kromě vrcholné M5, která bude globálním modelem, to však bude pouze pro americký trh. Samozřejmostí bude také hybridní a plug-in hybridní verze.

Pod kapotou by měl stále zůstat benzínový motor V8 s objemem 4.4 litru a s přeplňováním dvěma turbodmychadly, jeho výkon by však měl poskočit až k 600 koňských sil. Pohon budou zajišťovat kola zadní nápravy, případně za příplatek pohon všech kol xDrive. Převodovka však bude výhradně automatická.

Do prodeje by se nové BMW M5 mělo dostat koncem příštího roku nebo začátkem roku 2018.