Spy foto + video: BMW M3 Sedan a M4 Coupé na Nurburgringu + nehoda

Autor: Pavel Srp - 27. 9. 2013


Ještě předtím než se nová generace automobilu nebo zcela nový model jakékoliv značky dostanou na trh, je potřeba důkladně otestovat všechny jejich systémy i celé chování a výdrž auta jako celku. A to mnohdy na hraně samotných vozů i jejich testovacích řidičů. Speciálně u sportovních derivátů je testování náročné a důkladné – třeba u nové generace BMW M3 Sedan či M4 Coupé

[nggallery id=2542]

BMW před několika dny vypustilo do světa video, na němž dovádí za volantem zcela nového BMW M3 a BMW M4 tovární piloti DTM a na místech spolujezdců mají inženýři, kteří se na vývoji automobilů podíleli. I když jsou auta stále důkladně zamaskována, můžeme alespoň slyšet zvuk motoru. Ten bude v obou autech zcela stejný a půjde o dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru, jehož výkon bude 316 kW/430 koní a točivý moment 500 Nm. Je to o 10 koní a 100 Nm méně než má (dnes již) minulá generace E92 (E91) s atmosféricky plněným osmiválcem.

Podívejte se na video, jak si to kluci užívali! :)

Jenže testování a hlavně samotná jízda po okruhu nemusí vždy dopadnout úplně dobře. Není týden, aby se na Nurburgringu nestala nějaká nehoda a to nejen v případě návštěvníků, ale třeba i samotného Ring taxi a nebo právě testovacích prototypů.

Ano, tentokrát to odnesl právě prototyp BMW M4 Coupé. Stalo se to v části Metzgesfeld. Zdá se, že auto přijelo do zatáčky příliš velkou rychlostí a pravou částí narazilo do svodidel.

Na fotografiích je vidět, že poškození jsou poměrně hodně velká – zničený je celý přední roh, ale je také rozbité čelní okno. Jsou to naštěstí jediné škody, řidič vyvázl bez zranění.

Otázkou je, zda se jen stala řidičská chyba a nebo má automobilka na autě nějaké nevyřešené mušky

[nggallery id=2543]

-PS-

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru