Škoda Superb je teď hlavním lákadlem mladoboleslavské automobilky. V tomto případě už přebírá veškerou práci marketingové oddělení a vývojáři pečlivě testují nové velké SUV. Automobilovým paparazzi se podařilo zachytit na snímcích podivného Yetiho. A teď nemáme na mysli chlupatou příšeru, ale prodlouženou kastli českého SUV, která slouží jako testovací mula pro nový model.

Už příští rok by měl portfolio české automobilky rozšířit nový sedmimístný model SUV s nejasným názvem (ve hře jsou názvy Snowman, Polar nebo Amundsen). Jak je vidět, testování podvozkových a hnacích částí je v plném proudu, takže pojďme zrekapitulovat co víme.

Automobil bude (nejen) s novým Superbem sdílet platformu MQB a rozvor náprav dostane hodnotu okolo 2,8 metru. V porovnání s Yetim (délka 4,2 m) bude o 50 až 60 cm delší. Novinka bude sdílet škálu motorů a převodovek s modelem Octavia, až na ty základní vznětové a zážehové jednotky, které velmi pravděpodobně z nabídky vypadnou. Samozřejmostí bude pohon všech čtyř kol, ikdyž se počítá také s variantou pohonu pouze předních kol u slabších motorizací.

Škoda pošle svou novinku na cesty pravděpodobně na jaře příštího roku. Úvodní verze nabídne pět míst k sezení a má být vzápětí doplněna o delší a sedmimístnou verzi. SUV s pracovním názvem Snowman bude blízkým příbuzným prvního španělského SUV od Seatu. Oba tyto vozy se budou montovat na lince v Kvasinách.