Spy foto: SEAT Leon ST Cupra

Autor: Pavel Srp - 8. 12. 2013


SEAT Leon Cupra se má představit v březnu v Ženevě. Přijde ale nejen – jak jsme z minulých generací zvyklí – jako pětidveřový hatchback, ale i jako třídveřové SC a dokonce také jako kombi ST. A právě kombi bylo přistiženo při testování. A rozhodně to není poprvé, protože pětidveřová a třídveřová Cupra se již několikrát vesele proháněla po Nurburgringu.

Podle informací přímo z automobilky by měl SEAT Leon Cupra přijet ve dvou výkonových verzích. Základní Cupra nabídne 265 koní, silnější za příplatek dokonce až 280 koní. Na výběr bude nejen manuální převodovka, ale i dvouspojkové DSG. Výkon se bude přenášet pouze na kola přední nápravy.

SEAT na model Leon Cupra sází hodně. A dokonce mu věří natolik, že ohlásil útok na nejrychlejší čas mezi předokolkami na Nurburgringu, který již několik let drží Renault Mégane RS 265 Trophy. Již za několik měsíců uvidíme, jak se jim nový vrcholný model Cupra povedlo naladit…

Jisté je, že jeho design bude o něco agresivnější než u běžných modelů nebo modelů FR, ačkoliv právě za FR je kombík převlečen. O tom, že nepůjde o obyčejné FR jasně hovoří velké brzdové kotouče s červenými třmeny, ale také dvojice koncovek výfuku na zádi. Přiznám se, že jsem opravdu hodně zvědav, jak bude nakonec Leon Cupra vypadat, protože rendery grafiků se mi moc líbí. A také jsem opravdu hodně zvědav, jak bude tohle auto jezdit… A co vy?

Zdroj:gmotors.co.uk/-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru