Opel chystá novou generaci modelu Insignia, přijde s několika revolučními prvky. A zcela revoluční bude vzhled, který z končící aktuální generace nepřenese snad vůbec nic.

Zcela odhalené vozy zachytili fotografové v USA, zdá se, že při oficiálním focení propagačních fotografií. Prohlédnout si tak můžeme nejen sedan, který automobilka nazývá Opel Insignia Grand Sport, ale také kombi Insignia Sports Tourer. Potěšením je fakt, že finální modely přicházejí s mnoha prvky z konceptu Monza, který byl představen před třemi lety na autosalonu ve Frankfurtu.

Oba nafocené vozy, tedy sedan i kombi jsou ve sportovní specifikaci OPC line, která jak vidno přidává nejen velká 20″ kola, ale také pod nimi vykukující brzdiče Brembo a nebo v případě verze kombi i výrazné koncovky výfuku. V oblasti designu je možné si všimnout nových přední LED Matrix světlometů, jejichž denní svícení připomíná nový Opel Mokka X. Zajímavostí je fakt, že Opel je snad jedinou značkou, která u svých modelů nechává boční ukazatele směru v blatnících a neumisťuje je do vnějších zpětných zrcátek. Nový model je oproti aktuální generaci o 29 milimetrů nižší, rozchod kol se zvětšil o 11 milimetrů, převisy karoserie jsou výrazně zkrácené a rozvor je zvětšený o 92 milimetrů.

Opel zároveň slibuje, že nová generace Insignie zhubne až o 175 kilogramů, což se pozitivně projeví nejen na jízdních vlastnostech, ale také na dynamice. Nová generace modelu Insignia nabídne mimo jiné zdokonalený podvozek FlexRide, jenž propojuje tlumiče pérování, řízení a pohonné ústrojí, a to buď automaticky nebo pomocí volitelných režimů „Standard“, „Sport“ a „Tour“. Podvozek se testoval i na legendární Severní Smyčce závodní okruhu Nurburgring.

Prvotní informace slibovaly, že Opel auto představí již nyní v prosinci, což se vlastně stalo. Uvidíme, kdy to přijde oficiální cestou. Světovou výstavní premiéru by si pak vůz měl odbýt v březnu na autosalonu v Ženevě. Zahájení prodeje snad v druhém kvartále roku 2017. Automobilka zcela jistě všechny termíny včas upřesní.