Spy foto: Kombi Volvo V90 v celé své kráse

Autor: Jan Karlík - 4. 1. 2016


Švédská automobilka by měla výrazně zapracovat na ochraně nových modelů, které ještě nebyly představeny. Únik finálního vzhledu, ať už díky fotografii nebo hračce čínského výrobce, je u Volva poslední dobou poměrně častá záležitost. Vzhled malého modelu byl správný, potvrdily to zveřejněné oficiální fotografie.

Na blížícím se autosalonu v Detroitu automobilka slavnostně představí model S90, o kterém toho už víme poměrně dost. Na březnový autosalon v Ženevě je plánována verze kombi s označení V90. Na první pohled vidíme totožnou příď s variantou sedan a poněkud kontroverzní záď modelu S90 zde nahrazuje nápaditě řešené kombi. Jak se vám líbí? Od nás získává palec nahoru.

Po vzoru nové XC90 a samozřejmě S90 bude i kombi vycházet z totožného základu a dostane identické pohonné jednotky platformy SPA. To znamená výhradně přeplňované čtyřválcové agregáty – benzinovou verzi T6 (235 kW/320 koní), naftové čtyřválce D4 (140 kW/190 koní), D5 (173 kW/235 koní) a hybridní T8, která sice poskytne maximální výkon 407 koní, nicméně i tato verze má čtyřválec.

Bližší informace zatím nejsou k dispozici, zachován by měl být rozvor o hodnotě 2 941 mm, na délku by oproti sedanu (4 963 mm) mělo kombi pár milimetrů přidat. Stejná situace bude také v zavazadlovém prostoru, který nabídne oproti 500l objemu sedanu výrazně více prostoru pro zavazadla. Módní trendy tak trochu velí příchod oplastované verze Cross Country, ale na detaily a dostupnost pohonu všech čtyř kol si budeme muset chvíli počkat.

 

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru