Ačkoliv jsou v Norsku, ostatně stejně jako ve všech severských zemích, výkonná auta vzhledem k různým daním a přirážkám velmi drahá, splnil si místní milovník Focusu RS sen a začal právě s ním taxikařit.

Nejde pro něj o úplně levnou záležitost, ale o peníze v tomto případě asi moc nejde. Sny se totiž mají plnit. A mít Focus RS jako taxi byl dlouho jen snem, který ovšem přešel v realitu. Za rok a půl, kdy s autem kolem norského města Oddy jezdi, už má najeto 127 138 km a místní autu začali přezdívat Modrý blesk. Ale to pojmenování trochu mate. Evald Jåstad, jak se majitel Focusu RS jmenuje, nejezdí nějak nepřiměřeně rychle. Prý čas od času plynový pedál přišlápne, ale nijak zvlášť to nepřehání a za každých okolností dodržuje pravidla silničního provozu.

A to prý hlavně každé ráno, kdy veze svého malého syna do školky. Vozí prý i důchodce, kteří si k němu i přes počáteční obavy našli cestu. Poslední dobou ho prý vyhledávají i turisté, kteří jízdu s ním berou jako zajímavé zpestření dovolené. Myslíme si, že takových turistů teď bude přibývat. O Evaldovi totiž natočil velmi hezké video přímo Ford, a tak se mladý taxikář o popularitu a práci teď určitě bát nemusí.

30