policie-kontrola

Spletli si dálnici se závodní dráhou. Policisté změřili v Česku dvěma řidičům rychlost přes 200 km/h

Autor: Anina Russová - Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR - 29. 6. 2022


Maximální povolená rychlost na českých dálnicích je zákonem stanovena na 130 km/h. Jenomže ne pro všechny je tato hodnota nějak zavazující. Důkazem jsou hned dva řidiči, kterým noha na plynu ztěžkla o něco víc, než měla. A zrovna ve chvíli, kdy předjížděli policejní hlídku s radarem. Trest přišel záhy.

Oba policisté řešili na dálnici D2 a oba se rozvášnili opravdu hodně. Prvním byl 22letý řidič BMW, který svůj vůz rozjel na změřených 209 km/h. O pár hodin později a na totožné dálnici policisty předjel další spěchající šofér, tentokrát s bílou Škodou Superb. Tomu policisté naměřili 203 km/h. Oba udělali totožnou chybu, oba za ni budou potrestáni, každý ale možná trochu jinak. Jeden z nich, ten „pomalejší“, je totiž cizinec.

V případě řidiče z Česka je trest jasný. Vzhledem k tomu, o jak vysoké překročení rychlosti se jedná, nebylo možné s ním přestupek řešit na místě. Ve správním řízení se dočká pokuty až 10 000 Kč, zákazu řízení až na jeden rok a pěti trestných bodů.

Ovšem se zahraničním řidičem je to jiné. Ten by se také měl dostavit ke správním řízení k obdobnému trestu. Je ale otázka, jestli to udělá. Právě proto mu policisté na místě udělili kauci. Pokud se ke správnímu řízení nedostaví, kauce propadne státu.

Štítky: , , , , , , ,

2 názory na “Spletli si dálnici se závodní dráhou. Policisté změřili v Česku dvěma řidičům rychlost přes 200 km/h”

  1. Úplně normální rychlost. Na dálnici je těch 130 km/h strašně málo, to je z dob 30 let zpátky, dnes je to přežitek. Mělo by se po dálnici jezdit 200 a více běžně, aspoň by to bylo plynulejší. Zbytečná buzerace tohle.

  2. Tak to nevím, co by mi sebrali na 30 a na tachometru dvěstě 😆 I ve městě se dá jet dvěstě.. A tady z nich dělaj piráty, když to daj na dálnici..

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru