Spletli si dálnici se závodní dráhou. Policisté změřili v Česku dvěma řidičům rychlost přes 200 km/h

Od Anina Russová | Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR - 29. 6. 2022


Maximální povolená rychlost na českých dálnicích je zákonem stanovena na 130 km/h. Jenomže ne pro všechny je tato hodnota nějak zavazující. Důkazem jsou hned dva řidiči, kterým noha na plynu ztěžkla o něco víc, než měla. A zrovna ve chvíli, kdy předjížděli policejní hlídku s radarem. Trest přišel záhy.

Oba policisté řešili na dálnici D2 a oba se rozvášnili opravdu hodně. Prvním byl 22letý řidič BMW, který svůj vůz rozjel na změřených 209 km/h. O pár hodin později a na totožné dálnici policisty předjel další spěchající šofér, tentokrát s bílou Škodou Superb. Tomu policisté naměřili 203 km/h. Oba udělali totožnou chybu, oba za ni budou potrestáni, každý ale možná trochu jinak. Jeden z nich, ten „pomalejší“, je totiž cizinec.

V případě řidiče z Česka je trest jasný. Vzhledem k tomu, o jak vysoké překročení rychlosti se jedná, nebylo možné s ním přestupek řešit na místě. Ve správním řízení se dočká pokuty až 10 000 Kč, zákazu řízení až na jeden rok a pěti trestných bodů.

Ovšem se zahraničním řidičem je to jiné. Ten by se také měl dostavit ke správním řízení k obdobnému trestu. Je ale otázka, jestli to udělá. Právě proto mu policisté na místě udělili kauci. Pokud se ke správnímu řízení nedostaví, kauce propadne státu.