Speciální edice Audi TTS competition jako oslava 500 tisíc vyrobených aut

Od Pavel Srp | 17. 8. 2013 0

Značka Audi slaví půl milionu vyrobených vozů Audi TT exkluzivní edicí tohoto kompaktního sportovního vozu. V říjnu začnou z výrobní linky sjíždět vozy Audi TTS competition s výkonem 200 kW/272 koní ve verzích kupé a roadster. Série bude limitována na pouhých 500 kusů.

„Půl milionu vyrobených vozů Audi TT je důkazem mimořádného úspěchu našich kompaktních sportovních vozů. Postavení designérské ikony si vybudovala již první generace představená v roce 1998 jako kupé a v následujícím roce i jako roadster. Ve druhé generaci, která následovala v letech 2006/2007, snížili konstruktéři hmotnost až o 90 kg použitím karoserie s technologií Audi Space Frame vyrobené převážně z hliníku,“ říká Anna Gruberová, ředitelka divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Audi TT je již dlouhé roky designérskou ikonou a s modelem TTS competition přináší značka do této oblasti nové impulzy. Exkluzivní model je k dispozici výhradně se speciálními laky v odstínech žlutá Imola nebo šedá Nimbus a jako vnější poznávací znak má na zádi pevné přítlačné „křídlo“ s nosníky v matném hliníkovém odstínu.

Dynamický charakter modelu TTS competition s trvalým pohonem všech kol quattro zásadním způsobem utváří motor 2.0 TFSI s výkonem 200 kW/272 koní a točivým momentem 350 Nm. Verze kupé s šestistupňovou převodovkou S tronic zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,3 sekundy. Průměrná spotřeba paliva je 7,7 l/100 km. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Na 500 vozů omezená série Audi TTS competition je velmi exkluzivní záležitostí. Pro všechny běžné varianty TT s výkonem až 155 kW/211 koní nabízí Audi výbavovou linii S line competition se speciální stylistickou úpravou, 19“ koly a sportovním paketem S line.

[nggallery id=2427]

Tisková zpráva/-PS-