Pokud jste fanoušky driftu, připravte si kapesníky, protože vám potečou sliny. A vy, kteří holdujete BMW, byste měli udělat totéž. Úpravce jménem HGK Motorsport totiž představil fantasticky poladěné BMW M2, které dostalo do vínku množství kevlaru a americký motor V8 pod kapotu. Ano, souhlasíme, to je tak trochu svatokrádež, ale až uvidíte, jak skvěle to funguje, bude vše odpuštěno.

Auto tedy stojí na základech BMW M2, ale díky následným úpravám si s přehledem vychutná i ty nejsilnější supersporty. Bavorák dostal jméno F22 Eurofighter, tedy po dvou stíhacích letounech. Amerického F22 Raptor a evropského stroje Eurofighter Typhoon. Vysvětlení právě pro volbu těchto dvou strojů je jednoduché. Za prvé úpravce kombinuje evropskou a americkou techniku a za druhé interní kódové označení BMW M2 je právě F22.

Základ BMW M2 zůstal na karoserii. Ta ovšak navíc dostala množství výztuh, kompletní bezpečnostní rám a hlavně upravenou americkou V8 RHS466 od Mast Motorsports. Nový motor má objem 7,5 litru, výkon 831 koní a točivý moment 920 Nm. K tomu všemu je schopen točit až 8 000 otáček za minutu!

Všechna tahle šílená síla a energie putuje přes pětistupňovou sekvenční převodovku Samosans a samosvor Winters na zadní 18″ kola. Pokud už vás do židle neposadil samotný výkon, tak vězte, že tahle stíhačka na kolech má hmotnost pouhých 1 200 kilogramů, protože většina částí karoserie je z karbonu a kevlaru…