Španělské zastoupení Subaru představilo limitovanou edici WRX STI

Autor: Anina Russová - 4. 4. 2019


Celý svět se loučí se Subaru WRX STI v té podobě, jakou jsme doposud znali. I u nás se pár šťastlivců dostalo k té poslední edici, která dostala logické pojmenování Final Edition. Zákazníci si auto rychle rozebrali a něco nám říká, že s Final Edition, kterou do světa vypustilo španělské zastoupení značky, to nebude jinak. Protože ale tamní rozlučková edice čítá jen 8 kusů, měli by být zákazníci opravdu hodně rychlí.

Subaru WRX STI se v České republice loučí s verzí „Final Edition“

Šest z aut dostalo pro Subaru tradiční modrou barvu WR Blue, dva pak tmavě šedo-černou s názvem Crystal Black Silica. Obě verze dostaly totožná 19palcová kola v tradičně zlatém provedení. Kromě toho ale všech osm aut přijíždí s lehce pozměněnými nárazníky, novými koncovkami výfuků, volantem čalouněným Alcantarou nebo červeným startovacím tlačítkem. Nechybí ale ani bezklíčový vstup, 7palcový dotykový displej multimédií nebo 9reproduktorový audio systém Harman Kardon s výkonem 440 wattů.

Zajímavostí je pak malá plaketka s označením pořadového čísla vozu. Stejně tak jsou očíslovány klíče ke každému autu.

Pod kapotou žádné změny neproběhly. Všech osm aut tedy pohání čtyřválcový boxer o objemu 2,5 litru. Ten, přes šestistupňový manuál posílá na všechna čtyři kola výkon 300 koní a točivý moment 400 Nm. Pokud byste si snad chtěli udělat výlet do Španělska a jednu z těchto krásek si přivézt, pak si připravte 57 500 eur, tedy 1 477 750 Kč. Jen pro srovnání, česká Final Edition vyšla na 1 380 000 Kč.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru