Špatně parkující auta bývají odtažena. Platí to tak na celém světě, ale liší se způsoby a formy takových odtahů. Velmi svérázně se k tomu stavějí ve Španělsku.

Strážníci, kteří mají na starosti odtahování aut, mají podle nás hodně těžkou práci. Když se zrovna nedostanou do situace, kdy si musí poradit s velkým mercedesem v centru Prahy, tak narazí na slečnu, která strážníky před odtažením uplácí striptýzem. 🙂 Ale to už je opravdu lehce za hranou. Hodně nás zaujala i odtahovka v Rusku.

Na internetu posledních několik dní koluje video z Barcelony, které ovšem není ani zdaleka tak zábavné, jako ta výše uvedená. Je na něm zachycena práce dvou pracovníků městské odtahovky z Barcelony, kteří přijeli odtáhnout MINI parkující na místě pro rezidenty. Oba se během své práce ukázali jako absolutní ignoranti, které zjevně jejich práce tak akorát obtěžuje.

V Barceloně mají kromě stejného druhu odtahových vozů, který máme i my, tedy auta s ramenem, také odtahovku, která odtahované auto zapřáhne za sebe a po zadních kolech ho odveze na záchytné parkoviště. Pokud takové auto navíc stojí v řadě, což je právě případ tohoto MINI, je potřeba pod něj dát hever a plošinu s kolečky, díky čemuž se auto dá vysunout z řady ven. Není to složitá operace, jen je u toho potřeba přemýšlet.

Jenomže oba pracovníci odtahové služby ukázali jen to, jací jsou hulváti. Nejen, že se jeden z nich nepochopitelně o auto opíral, takže je možné, že ho poškrábal, ale se neustále různě otírali a opírali i o SEAT Cordoba stojící hned za ním. Nevěříme, že na autech nějaký šrám neudělali.

Takto to prostě vypadat nemá, a to ani v případě, že řidiči v Barceloně nějaké ty odřeninky a ťukance na svých autech moc neřeší. Tedy, alespoň podle toho, jak ta většina aut na silnicích vypadá. 🙂 I tak by se tihle dva maníci mohli chovat trošku profesionálně.