Souboj paliv – LPG vs. benzín: Kdo dojede dál?

Autor: Tisková zpráva -   3. 12. 2012


Ze srovnávacího testu dvou vozů Fiat Punto vyšel vítězně ten s pohonem na LPG. V dojezdové vzdálenosti porazil svého benzinového kolegu o celých 74,6 kilometrů. Test, který se konal 21. listopadu, připravilo české zastoupení automobilky Fiat a jeden z největších dodavatelů LPG na českém trhu. Řidiči obou vozidel Fiat Punto před započetím jízdy načerpali palivo za 200 korun a vyrazili ve stejný čas stejnou trasou z Hustopečí na jižní Moravě. Cílem testu bylo zjistit, který vůz dokáže za danou částku dojet dál.

Aby se předešlo zkreslení výsledků kvůli odlišnému stylu jízdy, přibližně v půlce testu si řidiči vozy vyměnili. Ze stejného důvodu byla zvolena i trasa jízdy. Oba vozy zavedla jak do rušného provozu města, tak na silnice první třídy a na dálnici. Tak bylo navíc zabráněno zvýhodnění jednoho pohonu v určitých podmínkách. Test proběhl se dvěma vozy Fiat Punto, jeden s benzinovým motorem 1.2 a druhý s motorem 1.2 LPG.

Fandili jsme Fiatu Punto s pohonem na LPG a jsme upřímně rádi, že i tento test prokázal, jak je provoz na LPG pro zákazníky výhodný. Vozy na alternativní paliva mají obecně v naší společnosti plnou podporu. Důvodem je kromě jejich ekonomického provozu také šetrnost k životnímu prostředí a bezpečnost. U autorizovaných dealerů Fiat si můžete nechat přestavět na LPG nový i ojetý vůz a na nové přestavené vozy se navíc vztahuje dvouletá záruka,“ uvedla Klára Buřičová ze společnosti Fiat ČR. „Test názorně předvedl, že se při dnešních cenách benzinu a nafty opravdu vyplatí investovat do přestavby vozu na LPG,“ zhodnotil výsledek Lubomír Sáček, odborník na LPG pohon ze společnosti Flaga.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2023: Macík tahá a třetí etapu opět vyhrál. Kvůli počasí tahal buggyny z řeky

Finanční výhody LPG již brzy pocítí také šťastný výherce tipovací soutěže, která byla s testem spojená. V ní měli soutěžící za úkol uhádnout, které auto dojede dál a o kolik kilometrů. Výsledek byl opravdu těsný, nejbližší tip byl 74,4 kilometrů pro Fiat Punto na LPG. Jeho autor vyhrál přestavbu svého vozu na LPG zdarma.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *