Na souboj ve sprintu se vedle sebe dá postavit leccos. Některé takové souboje ukáží pravověrné soupeře, jiné zase auta, která vlastně nemají nic moc společného. V případě Corvette C8 s lehkou úpravou od Hennessey a luxusního Rolls-Royce Wraith spíš nic než moc. Ale, proč ne?

Když se nad tím zamyslíme, obě auta jsou kupé a mají jen jeden pár dveří. Tím ale veškerá podobnost končí, přičemž se rozchází už na těch dveřích. Wraith je má otevíratelné na proti směru jízdy, zatímco corvette standardně. Americké kupé je oproti Wraithu ale hlavně sportovním autem, obzvlášť když se na něm vyřádili specialisté na výkonnostní tuning od Hennessey.

V tomto konkrétním případě se ale úpravce autu věnoval jen tím, že mu dal nový výfukový systém. O pohon americké klasicky se stará uprostřed uložený osmiválec o objemu 6,2 litru, jehož výkon je 495 koní a točivý moment 637 Nm.

Přečtěte si také:  Silnice jako adaptace na padesát odstínů šedi. Barvy jsou totiž drahé

A co soupeř? Rolls-Royce Wraith možná nevypadá, ale síly má na rozdávání. Pod mohutnou kapotou je přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,6 litru. Jeho výkon je 624 koní a točivý moment  870 Nm. Takto to vypadá, že jasným vítězem bude luxusní Wraith, jenomže nesmíme zapomenout na jeho vyšší hmotnost a celkově větší odpor vzduchu. Přesto se ale na sprintu vedle ostré Vette rozhodně neztratil.