L'Etape Czech Republic by Tour de France

Sobota 15.6. bude v Praze a jejím okolí patřit cyklistům. Pozor na uzavírky a omezení

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy - Foto: L´Etape Czech Republic by Tour de France - 14. 6. 2024


Tento týden se v Praze rovná dopravnímu peklu. Především středa byla po nehodě 11 aut a jednoho nákladního vozu v tunelu Blanka velmi náročná. A podobné to bude v sobotu 15. června, kdy Prahou a dalšími obcemi a městy okolo hlavního města projede závod amatérů na silničních kolech L’Etape Czech Republic by Tour de France. Závodníci odstartují na pražském Strahově a odsud pojedou po silnicích do okresů Praha venkov – západ, Beroun, Kladno, Rakovník a zpět do Prahy. Na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje bude na některých silnicích omezený provoz.

Závod odstartuje pro dlouhou trasu (130 km) v 9:30 hodin, pro střední trasu (106 km) v 10:30 hodin a pro krátkou trasu (60 km) v poledne. Dojezd posledního závodníka v časovém limitu se předpokládá ve čtyři hodiny odpoledne na pražském Strahově.

V Praze budou kvůli cyklistickému závodu dopravní omezení ve spoustě ulic. S omezeními počítejte třeba v Karlovarské, Strojírenské, Makovského a Plzeňské. Problémy mohou být i v ulici Kuklova, na Podbělohorské nebo na křižovatce Spiritka – Atletická. Ve středočeském kraji závodníky potkáte například v Hostivici, v Červeném Újezdě, na Chyňavě, ale i v Berouně a následně i u Prahy v Sobíně.

Detailní výpis veškerých ulic, obcí a měst, kterými závodníci pojedou, najdete přímo na webu pražského magistrátu. Ten také upozorňuje, že na vše bude dohlížet pražská státní i městská policie. Řidiči budou mít k dispozici objízdné trasy, ale platí, že pokud nutně do míst závodu jezdit nemusí, aby to ideálně vůbec nedělali a auta pro tento den nechali doma.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru